Prohlášení o přístupnosti mapy.ostrava.cz

 

Mapový portál statutárního města Ostravy (mapy.ostrava.cz) používá software WordPress a je vytvořen s ohledem na maximální přístupnost obsahu.

Forma uveřejňovaných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejícícch s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro sosoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechna pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky kromě pravidla č. 3 – mapové podklady nelze zobrazit bez použití javascriptu.

Pro popis všech informací na tomto webu je použit značkovací jazyk XHTML 1.1 a pro popis vzhledu stylový předpis CSS. Velikost písma lze měnit standardními prostředky prohlížeče nebo můžete využít tlačítka pro změnu velikosti písma v záhlaví těchto stránek. Odkazy vedoucí na jiný web jsou označeny značkou .

Informace prezentované v jiných formátech

Na našem serveru jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu PDF nebo DOC. K prohlížení těchto dokumentů, je možné si zdarma stáhnout:
pro formát PDF: Adobe Reader
pro formát DOC: Prohlížeč Word Viewer

Geografická data, které si můžete stáhnout na stránkách Otevřených dat a Vzorky dat ke stažení, si můžete zobrazit v některém z volně dostupných programů:
ArcExplorer dostupný na http://www.esri.com/software/arcgis/explorer
QGIS dostupný na https://www.qgis.org/en/site/
Bentley View dostupný na https://www.bentley.com/cs/products/product-line/modeling-and-visualization-software/bentley-view

Kontakt na webmastera

Vaše případné náměty či informace o problémech při zobrazovaní těchto stránek a mapových aplikací můžete psát na adresu gis@ostrava.cz.